Možná jste doma dobře obeznámeni s pravidly, ale je důležité si uvědomit, že v Evropě existují určité rozdíly. Například se mohou v jednotlivých zemích mírně lišit omezení rychlosti:
· V Německu je maximální povolená rychlost (mimo dálnice) 100 km/h.
· V Nizozemsku je maximální povolená rychlost 80 km/h.
· Ve Francii je v zastavěných oblastech povolena rychlost 50 km/h. Na dálnicích a rychlostních silnicích oddělených středovým pásem ve městech je povolená rychlost 110 km/h a na dálnicích mimo město 130 km/h.
· V Itálii je povolená rychlost 50 km/h ve městě, 90 km/h na silnicích typu A, 110 km/h na rychlostních silnicích a 130 km/h na dálnicích.
· Pokud se podíváme na španělské silnice, na dálnicích je nejvyšší povolená rychlost 120 km/h, v zastavěných oblastech je povolena rychlost 50 km/h a mimo zastavěnou oblast se smí jet rychlostí 90 km/h.
· Ve Spojeném království je na dvouproudých silnicích a dálnicích maximální povolená rychlost 112 km/h (70 mil/h), na jednoproudých silnicích 96 km/h (60 mil/h) a v zastavěných oblastech 50 km/h (30 mil/h).
Pokud jste v mnoha zemích přistiženi při překročení rychlosti, může vám být na místě udělena pokuta, kterou musíte okamžitě zaplatit – můžete být dokonce eskortováni k nejbližšímu bankomatu, pokud nemáte hotovost. Pokud tak neučiníte nebo nemůžete učinit, může vám být motocykl zabaven.
Přestože je mnoho evropských dopravních značek podobných, mohou se vyskytnout určité rozdíly a odchylky, takže si před cestou nezapomeňte udělat průzkum, abyste věděli, co můžete očekávat.